כל הטיפים של נשים וגברים משלובות

מה שהיה היה

כל מה שהיה – היה. השאירו כעסים ומשקעים בעבר. זה הזמן לחשוב איך החיים שלך יראו מהיום והלאה. מה נתבחרו להוסיף לחיים שיעשה אותם טובים יותר, שמחים יותר, עם הגשמה עצמית ואהבה עצמית.

הגשימי חלום

תמיד חלמת לצייר? ללמוד צילום? לנסוע לסופש בבית מלון מפנק? להוציא לאור שירים שכתבת? זה הזמן לבדוק אם זה אפשרי עבורך ומה צריך כדי להגשים את החלום הזה. הזמן שיש לנו הוא עכשיו. לא צריך לחכות כשהילדים יחכו או כשנצא לפנסיה או שנעבור דירה. נצלו את ההזדמנות ולכו להגשים חלומות.

אופן הדיבור שלנו

לשים לב לאופן הדיבור שלנו – מחלה, מלחמה, החלמה – כולן מאותן אותיות – מה הבחירה שלך במילים? אני מסוגלת/אני יכול/ זה אפשרי עבורי – מילים חיוביות הן מילים שמשפיעות על המחשבה והתודעה שלנו.

להקפיד על הנראות

כאי להקפיד על הנראות שלנו. הגוף משתנה – שיער נושר, צבע העור משתנה, השמנה או הרזיה ועוד. מקלחת טובה, בגד נעים, איפור אם מתאים או כיסוי ראש צבעוני – כל מה שיאפשר לנו להרגיש נוח ונעים יגרום לנו להעלות את מצב הרוח.

הודיה על מה שטוב

הודיה על מה שטוב בחיים עכשיו. זה נראה בלתי אפשרי להודות על התמודדות עם סרטן ובכל זאת, ניתן להודות על עזרה, על טיפול מועיל, על מפגש משמח, על משפחה תומכת, על מזג האויר ועל שינה רצופה בלילה.

סדר עדיפויות

מי בראש סדר העדיפויות שלך בתקופה הזו? זה הזמן לשים את עצמך בראש. זה הזמן לקבל החלטות לטובתך, הן בריאותית, הן חברתית, ואפילו על שעות הפנאי, התזונה, המנוחה ועוד.

הקף עצמך באנשים משמחים

זה הזמן להקיף את עצמך באנשים שמשמחים אותך, שעוזרים לך ומקבלים את הדרך בה בחרת להתמודד.

אהבה עצמית

אהבה עצמית חשובה מאוד. בסדר ראש העדיפויות כרגע נמצא/ת את/ה. כדאי לקחת החלטה ומחוייבות על המשך החיים.

הודיה

כל ערב לפני השינה חשוב להיזכר בדברים הטובים שקרו במשך היום ולהודות עליהם. גם הדברים הקטנים והפשוטים ביותר.

לשים לב למילים שנאמרות

שימו לב למילים שנאמרות. הורידו את המילים: קשה לי, זה לא מצליח לי, לא, אין לי וכו'.. השתמשו יותר במילים: הכל אפשרי, יש לי, אני מסוגל/ת, אני יכול/ה, אני מצליח/ה ועוד מנטרות שתבחרו..

להקרין שמחה

כדאי להקרין שמחה, זה ממגנט אחרים. כדאי לטבע, לים ולכל מקום שעושה לך טוב.

אמונות ומחשבות

האמונות והמחשבות שלך מאוד חשובות בתקופה זו. כדאי לאמץ משפטים מחזקים ומעודדים כמנטרה, יש כאלו שמתחברים למדיטציה ואפשר להכין פתק עם משפט עידוד ולשים אותו על המקרר או כתוב על פתק בתיק או הארנק.

ריבוי משימות

תקופת ההתמודדות עם סרטן מאתגרת אותנו עם ריבוי משימות – כדאי לחלק את המשימות למשימות קטנות ולרשום אותן ואז לבצע לפי סדר החשיבות והדחיפות. זה מאפשר לנו לדעת מה מצפה לנו כל יום וכל משימה שסיימת ומחקת – תאפשר לך לראות את הדרך שעברת.

פגישה עם צוות רפואי

יש דרכים רבות להתמודד עם אתגר רפואי, ניפגשת עם איש מקצוע? כדאי להכין שאלות מראש ואם יש בך רצון שילוו אותך לפגישה – לא להסס לבקש. לעיתים הפגישות מלחיצות או מבלבלות וחשוב שכל המידע הנמסר בפגישה יובן לצורך קבלת החלטות קחו מלווה לפגישה.
כל הטיפים הועלו
אין עוד טיפים להעלות. אתם מוזמנים לשלוח לנו טיפים משלכם ונפרסם!